مرغوب ترین چرم های جهان متعلق به کجا هستند؟

مرغوب ترین چرم های جهان متعلق به کجا هستند؟

چرم مراکشی ، چرم اسپانیایی و چرم روسی از مرغوب ترین چرم های طبیعی جهان به شمار میروند. این چرم ها معمولاً با مواد گیاهی دباغی می شوند.

چرم مراکشی:

این نوع چرم از محکم ترین و مرغوب ترین چرم های طبیعی است. در عین حال، بسیار نرم و قابل انعطاف است. در زمان های گذشته چرم مراکشی را با دوختن پوست‌ها، دباغی می‌کردند. در آن روش، پوست را به شکل مشک، کشکول یا … در می‌آورند.سپس آن را با مقداری سماق پر می‌کردند و در ظرف‌های پرشده از همان محلول شناور می‌ساختند. سپس بوسیله تیغه‌های چوبی در حال چرخیدن، به روی پوست ضربه‌هایی وارد می‌شد و به ساخت چرم کمک می‌کرد. از این نوع چرم بیشتر برای صحافی کتاب ها استفاده می‌شد. امروزه این چرم‌ها برای تهیه کالاهای چرمی ظریف مانند کیف‌های زنانه، کیف‌های دستی و جیبی مردانه استفاده می‌شود. در قدیم از چرم مراکشی برای صحافی کتاب استفاده می شد.

چرم مراکشی

چرم اسپانیایی(چرم اسب) :

این نوع چرم، در واقع نوعی چرم مراکشی است. امروزه این نوع چرم ها را از پوست اسب با کیفیت مرغوب به روش پوست پیرایی گیاهی تولید می‌کنند. این نوع چرم‌ها را از روی داخلی پرداخت می‌کنند. چرم تولید شده بسیار محکم و همچنین ضد آب است. از این چرم، در ساخت کفش‌های مردانه مرغوب استفاده می‌شود.

 

چرم اسپانیایی

چرم روسی :

همانطور که از نام این نوع چرم بر می‌آید، نخستین بار در روسیه تهیه شده است. عمل پوست پیرایی با استفاده از پوست درخت های بید و غان انجام می‌شد. این نوع چرم که از مرغوب ترین چرم هاست با بوی خوشایندی که دارد، شناخته می‌شد که به بوی خوش روغن درخت غان مربوط است. امروزه تولید اینگونه چرم، دیگر مخصوص کشور روسیه نیست و در بسیاری از کشورها با استفاده از مواد پوست پیرایی گیاهی، تولید می‌شود. از این نوع چرم برای صحافی کتاب، ساخت کیف بغلی، چمدان و لباس استفاده می‌شود.

 

چرم روسی

منبع : parseecraft.com

Leave Your Comment

در حال بارگیری کپچا پلاس ...